MUĞLA 112 den ŞİKAYET VAR !!!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUĞLA 112 den ŞİKAYET VAR !!!
Muğla da okurumuz e posta atmış. Bakın neler aktarıyor. Kalemine dokunmadan içeriği aynen yayınlıyoruz...

1. ) 112 Ekiplerinden görevini mükemmel yapan Sağlık personelleri var..Ayrica mukemmel ( PERFECT) çalışan 112 KKM de görevli doktor , att  ve paramedikler var..Daha örnek mi istiyorsunuz ; Menteşe Devlet Hastanesinin 112 çalışanları v.s.
2.) 112 Bashekiminden , ricamız tüm ekibin özverili bir şekilde , özellikle bu pandemi döneminde hastaya , gerekli hassasiyeti gösterip müdahale etmesi gerekir. Aksi takdirde geri dönüşümü mümkün olmayan hatalar silsilesi olabilir..
3.)Pandemi dönemidinde bir doktorunuzun covidli hastaya ( solunumu düşük..)Oksijen takmadıgı ve covidli hastanın evinden , hastaneye sevki sırasında ambulansın arkasında hastanın yanında bulunmadığı ve bunun sebebibininde tulum giymedigidir..Yani hasta ambulansın arkasında , tulum giymeyen doktor ise ambulansın önünde  şoför koltuğunun yanında oturuyor..
4.) Yaklaşık 10 gün önce , Başka bir 112 ekibiniz gece yarısında  hastaneye  getirdiği hastayı yemek borusunu entube ederek getirdi..Allah tan Hastane doktorlariniz bunu fark ederek hemen yeniden entube ettiler..  
Bunun gibi Hastanın hayatını tehlikeye atacak sorunların olmaması için gerekli tedbirleri Sayın İl Sağlık Müdürümüz ve Sayın 112 Bashekimimiz alacağına inanıyoruz..
Bilgi ve becerisi eksik olan kişiler Hastanede ilgili birimlerde eğitim alabilir veya rotasyona girebilir..
5.)Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İDARI AMİRLERİMİZ  ,Acil Servis ve 3.kat Yoğun Bakimlar tek kelime ile MÜKEMMEL çalıştılar..Gece ve Gündüz..
Ama Servislerde bilgi beceri ve deneyim açısından eksiklerimiz var..3.dalga pandemi, fazla ilerlemeden gerekli eğitimlerin verilmesi gerekir.. 
Özellikle Eğitim Hemsirelerinin NRP ( yeni doğan canlandırma) gitiminden önce bu konuya el atmaları gerekir..Cunku Covid konusunda temel bilgi diye birşey yoktur..Sayet maske mesafe hijyen ise sorun ..onun eğitimi ilkokul çocuklarına bile veriliyor..Kaldı ki ;Bilim Kurulu Öğretim Üyeleri sürekli bilgileri güncelliyor..
6.)Zor günlerden geçtiğimiz bu aylarda Sağlık Çalışanlarımız , Döner Sermayenin tavandan ödenmesini talep etmektedir.
7.)Geçen hafta polikinliklerden 1.kata çıkan merdivenlerde , yaşlı Amca ve Teyze konuşurken duydum..Allah cc Razı olsun , bu merdivenler genişlemiş..rahatcana inip çıkıyoruz..dediler..Bende onlara dedim ki; Bu merdivenleri genislettiren Sayın Bashekim ve idare dir..Tüm teşekkürler onlara..Ufak bir ani olarak anlatmak istedim..
Sağlıcakla Kalın..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
0Önceki Haber

0

0Sonraki Haber

0

Başka haber bulunmuyor!