MUSTAFA GÖKTAŞ: FAKİR VE DAR GELİRLİ HALKIN EKMEĞİ İLE OYNAMAYIN

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ: FAKİR VE DAR GELİRLİ HALKIN EKMEĞİ İLE OYNAMAYIN
ÇETKODER; FAKİR VE DAR GELİRLİ HALKIN EKMEĞİ İLE OYNAMAYIN, BAKAN FARUK ÇELİK HAKLI, TÜKETİCİ ÖRGÜTÜ OLARAK YANINDAYIZKısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Son günlerdeki tartışma konusu olan keyfi ekmek zammı ve gramajları ile Bakan Çelik’in tavrı hususunda tüketici örgütü olarak kamuoyuna bilgilendirme yaptı.
FAKİR VE DAR GELİRLİ HALKIN EKMEĞİ İLE OYNAMAYIN
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Ekmek bu milletin, özellikle fakir ve dar gelirli halkın son yıllarda tek gıda maddesi haline gelmiştir. Fakir ve dar gelirli halkımız şekerli suya banarak, yada çaya banarak yediği ekmek ile karnını doyururken, birden bire ülkenin her yerinde Ekmeğin değişik fiyatlar ile halka sunulması şaşırtıcıdır. Ayrıca gramajlarının farklı olması, içindeki katkı maddelerinin farklı olması ise ayrı bir durum olarak endişe vericidir. Yıllardır ekmek üzerinde oynanan oyun değişmiyor. Bu hususta denetim yetkisi Tarım Bakanlığına ait. Ancak geçmişte bazı yönetmelikler çıktı ve bu yönetmelikler neticesi Fırıncılar odasına ve federasyonuna Tüketicinin hak ve hukuku gözetilmeksizin yetkiler verildi, tanındı. Fırıncıları ve üreticilere verilen bu yetkilerin ve hakların yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca Ülke geneli özellikle ekmek üreten iş yerlerinin çok sıkı denetlenmesini istiyoruz” dedi
 
BAKAN FARUK ÇELİK HAKLI, TÜKETİCİ ÖRGÜTÜ OLARAK YANINDAYIZ
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “ Bakan Faruk Çelik bu husus da : 'Ne değişim oldu da yüzde 33 zam yaptınız ekmeğe? Ya gelecek bize maliyetlerimizde şu şu artış oldu diyecekler, bunu yapamıyorlarsa da fiyatı düşürecekler. Ekmek fiyatı 1,25 lira. Bu yüksek bir fiyat.Biz maliyeti çıkardık. Ekmekte maliyet 48 kuruş, bütün karları koyduğunuzda 61 kuruş oluyor. Milimetrik bayi karı, asgari ücret artışı da içinde olmak üzere yaptığımız hesaptan çıkan ücret 61 kuruş. Ekmek fiyatında zam için serbest piyasaya sığınmalarını kabul etmiyoruz. Girdilerde böyle bir zamma sebebiyet verecek bir artış olmamıştır. Kendi işletme eksikliklerini milletin ekmeği ile oynayarak gideremezler. Bunun standardı bulunmalıdır. İşletme yanlışlarından doğan hataları da vatandaşın sırtına kimse yüklememelidir.' Demektedir. Bakan Faruk Çelik’i destekliyoruz. Bu dik duruşunu değiştirmemeli. Bakan bu konuda haklıdır ve Tüketicinin hak ve hukukunun korunması noktasında kendisinin yanındayız. Fırıncılar fiyatları düşürmezler ise ve ülke geneli aynı gramajlı ekmeği aynı fiyattan satmazlar ise durumu yargıya taşıyacağımızı da ayrıca bilsinler. Kimsenin gariban halkımızın ekmeği ile oynamaya hakkı yok” dedi.

MUSTAFA GÖKTAŞ: EVDE YÂDA KAÇAK GÖÇEK ÖZEL DERS VERME İŞİ DENETLENMELİ, SONLANDIRILMALIÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ: EVDE YÂDA KAÇAK GÖÇEK ÖZ...

MUSTAFA GÖKTAŞ: ELEKTRİK FATURALARI OCAK SÖNDÜRÜYOR, YUVA YIKIYOR DEDİ, ÇÖZÜM İSTEDİ...Sonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ: ELEKTRİK FATURALARI OCAK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!