KOCAMAZ’IN 15 YILDIR DOLMUŞÇU ESNAFINA ÇEKTİRDİĞİ ZULME, VAHAP SEÇER SON VERDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KOCAMAZ’IN 15 YILDIR DOLMUŞÇU ESNAFINA ÇEKTİRDİĞİ ZULME, VAHAP SEÇER SON VERDİ
10 yıl önce haksız yere hatları iptal edilerek ekmeklerinden olan 39 dolmuşçu esnafı yeniden çalışmaya başladı. Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, “Dolmuşçu esnafımızın uzun yıllardır çektikleri bizler için kanayan yaraydı! Bu soruna göreve gelir gelmez çözüm bulan Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’e ve diğer yetkililere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Burhanettin Kocamaz’ın hem Tarsus Belediye Başkanlığı döneminde hem de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı döneminde baskı uyguladığı Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’nin çektiği sıkıntılara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer son verdi.

 

Büyük para cezalarına maruz kalan, araçlarını satıp Ulaşım A.Ş.’ye dahil olmaları istenen, güzergahları sürekli değiştirilen ve 15 yıldır mahkemeyle uğraşan Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’nin iptal edilen 39 hattı yeniden çalışmaya başladı.

 

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’ne üye esnafların Vahap Seçer’in göreve gelmesiyle rahata kavuştuklarını ve kronikleşen sorunlarının ise çözüldüğünü söyledi.

 

Seçimler sonrasında gerçekleştirdikleri “hayırlı olsun” ziyaretinde Başkan Vahap Seçer’in, “Tarsuslu dolmuşçu esnafının çektiği sıkıntılara kısa sürede çözüm getireceğiz” sözünü tuttuğunu kaydeden Başkan Duran Şen, “12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi üyesi esnaflarımızın geçmiş dönemde Belediye ile yaşadıkları sorunlardan dolayı hat iptalleri, her araca yazılan onbinlerce cezalar, araç bağlamaları ve açılan davalar konusunu sayın Vahap Seçer’e iletmiştik. Soruna duyarlı davranan Başkan Seçer, 15 yıllık probleme 6 ayda çözüm buldu” dedi.

“Dolmuşçu esnafımızın uzun yıllardır çektikleri bizler için kanayan yaraydı!” diye konuşan Başkan Duran Şen, 39 hattın çalışmaya başlamasıyla esnafların yeniden evlerine ekmek götürebildiğini söyledi.

Mersin Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME) kararıyla yaklaşık 10 yıl önce iptal edilen 39 hattın yeniden çalışmaya başladığını ifade eden Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, “101 hattımıza ek olarak 39 hattımız daha çalışmaya başladı. 140 dolmuşumuzla Tarsus halkına ulaşım konusunda en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz.

Dolmuşçu esnafının çektiği sıkıntılara göreve gelmesinden kısa bir süre sonra çözüm getiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Vahap Seçer’e, bu konuda mesai harcayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı sayın Olcay Tok’a, Tarsus Belediye Başkanı sayın Haluk Bozdoğan’a, Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ali Boltaç’a, Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı sayın Ersan Topçuoğlu’na ve emeği geçen tüm yetkililere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

BASIN BÜLTENİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ELEKTRİK DİREKLERİNDEKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ SONA ERİYORÖnceki Haber

ELEKTRİK DİREKLERİNDEKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞ...

Haberanaliz HASANKEYF’de…Sonraki Haber

Haberanaliz HASANKEYF’de…

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!