Balıkesirliler Pandemi Sonrası Merkez Havalimanına Sefer Bekliyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Balıkesirliler Pandemi Sonrası Merkez Havalimanına Sefer Bekliyor!
CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, 19 Kasım’da TBMM’de görüşülen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe görüşmelerinde işletmeye verilmesine rağmen, bir türlü uçak seferlerinin başlamadığı Balıkesir Merkez Havalimanını gündeme getirmiş ve uçuşların ne zaman başlayacağını sormuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ali Karaismailoğlu, Şahin’in sorusuna; “Covid19 nedeniyle yurt içi ve dışı yolcu uçuşlarında büyük bir azalma görüldüğü, buna bağlı olarak da Balıkesir Havalimanı’na da sefer yapılamadığı” şeklinde cevap verdi.

Balıkesirlilerin bu hizmeti dört gözle beklediğini vurgulayan Şahin şunları söyledi; “Covid19 önlemlerinin kademeli olarak azaltılmaya başlandığı 1 Hazirandan sonra yurt genelinde uçak seferleri yapılmaya başlanmış, özellikle turistik bölgelere yoğun bir şekilde seferler gerçekleştirilmiştir. Balıkesir Merkez Havalimanın 10 Şubat 2020 tarihi itibariyle mevcut altyapı ve üstyapı tesisleriyle her türlü sefer talebine cevap verebilecek kapasitede hizmete verilmiş olmasına rağmen, Covid19 önlemlerinin kademeli olarak azaltıldığı 1 Haziran’dan itibaren bu havalimanına tek bir sefer dahi yapılmamıştır. Balıkesir’in aynı zamanda bir turistik bölge olduğu düşünüldüğünde yaz aylarında en azından haftada 2 gün sefer gerçekleştirilebilirdi.”

Covid19’un artış gösterdiği bu dönemde uçak seferlerinin azaltılmasının normal olduğunun daaltını çizen Şahin, “ Sonbahar ile birlikte Covid19 vakaları artmaya başlamış ve yeterli olmasa da belirli kısıtlamalar uygulamaya konulmuştur. Vakaların arttığı bir dönemde elbette şehirlerarası hareketliliğin kısıtlanması ve uçak seferlerinin olabildiğince azaltılmasını bizler de destekliyoruz. Bakanlık gönderdiği cevapta Covid19 kısıtlamaların kalkması ve yolcu hareketliliğinin artması durumunda uçuşların başlayabileceğini belirtmektedir. Biz de pandemi sonrası Balıkesir Merkez Havalimanına yapılacak olan seferlerin takipçisi olmaya devam edecek, bu hizmetin Balıkesir halkına sunulması için gereken çabayı göstermeye devam edeceğiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDİ KILAVUZ ÇİZGİ MAKİNESİNİ ÜRETTİÖnceki Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDİ KILAVUZ ÇİZG...

Cezaevlerinde veri yok!Sonraki Haber

Cezaevlerinde veri yok!

Başka haber bulunmuyor!