BU BİR PARTİ SUÇUDUR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BU BİR PARTİ SUÇUDUR
MHP Genel Başkanına hitaben Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın kendi beyanı ile yaptığı açıklamasını parti İl Başkanlığı ve Genel Merkezi Görmedi mi, gördü ise ne yapmayı düşünüyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Burhanettin Kocamaz, 9.Ekim.2018 günü basına yansıyan söylemleri dikkat çekici olduğu kadar aynı zamanda parti disiplin suçunu da kapsıyor.

Bir süreden beri aday yapılmaması nedeniyle kendisi ve taraftarlarının gerek MHP Genel Başkanı Dürüst devlet adamı Devlet Bahçeli’nin ve partinin çeşitli uygulamaları hakkında ileri geri konuşmaları ülkücü tabanda rahatsızlık yaratmaktadır.

Örneğin, Rahmetli Türkeş’in kaldırdığı eli kimse indiremez beyanları gibi.

Yine kendisinin “Genel Başkanın kafasında nasıl bir düşünce var bilemeyiz. 2003 yılında benim divan başkanlığı yaptığım kongreden bu yana genel başkanın bize karşı bir defansı var. Ama tabi ki biz belli bir davaya inanmışız, onun için de sonuna kadar mücadele ettik” demesi ve basın huzurunda bunu açıklaması tepkilere neden oluyor.

MHP Genel Merkezinin Büyükşehir adayı olarak Hamit Tuna’yı açıklamış olmasından itibaren adeta bir isyan havası estiren, mensubu olduğu partinin hiçbir etkinliğine katılmayan, başka partilerden adaylık teklifi aldım diyerek kendi partisini yok sayan söylem ve uygulamaları bu parti suçunun oluşmasına zemin hazırlamıştır.

Şimdi MHP il yönetimine ve genel merkezine şu soruyu sormadan geçemeyeceğiz.

Ülkücü anlayışa göre kişiden teşkilat teşkilattan da fikir üstündür. Kocamaz kendisini hem fikrin hem de teşkilatın üstünde mi görmektedir. Ülkücülüğün vazgeçilmez düsturu olan lider-teşkilat-doktirin anlayışı Kocamaz ve yandaşlarınca rafa mı kaldırılmıştır. Kendince uydurduğu içi boş altı kof bir DAVA peşinde koştuğu görülmektedir. MHP üyesi sıfatı ile bu söylem ve uygulamaları ciddi parti suçu oluşturmaktadır. Bu konuda bir süredir çıkış yapması beklenen İl başkanı ve yönetiminin adeta sessizliğe bürünmesi ve herhangi bir işlem yapmaması manidar bulunmaktadır.

Kocamaz’ın açıklamalarının yer aldığı basın bülteninin linki:

http://www.guneygazetesi.com/haber/2174/kocamaz-mhpnin-verecegi-son-karari-bekliyor.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mersin Aşığı Abdullah Yılmaz: Rica Etti...Önceki Haber

Mersin Aşığı Abdullah Yılmaz: Rica Etti....

Siyaset’in BezirgânlarıSonraki Haber

Siyaset’in Bezirgânları

Başka haber bulunmuyor!