KAÇ ÖĞRETMENE AŞI YAPILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAÇ ÖĞRETMENE AŞI YAPILDI
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya :KAÇ ÖĞRETMENE AŞI YAPILDI

Kaç Öğretmene Aşı Yapıldı

Bugün yüz yüze eğitim öğretime kademeli olarak köy okullarındanbaşlanıyor. Pandemiye karşı güvenlik tedbirleri alınarak ve uygun koşullar sağlanarak yüz yüze eğitim ve öğretime tüm okullarda başlaması elzemdir.

Yüz yüze eğitime başlamak için öğretmenlerimizin ve okullarda çalışan tüm personelin aşılanmış; Bilim Kurulu’nun açıkladığı gibi sınıf mevcutlarının 15 kişiye düşürülmüş, öğretmen açığının kapatılmış, sağlık ve temizlik personeli ihtiyacının karşılanmış olması gerekirdi.

Okulların yüz yüze eğitim öğretime geçmesinin ön koşullarından biri öğretmenlerin ve okullarda çalışan personelin aşılanmış olmasıdır.Ancak okulların yüz yüze eğitime başladığı bugünitibariyle öğretmenlerin ve diğer okul personelinin aşılanmadığını biliyoruz.

Okulların açılmasının bir diğer önkoşulu, Bilim Kurulu’nun açıkladığı mesafenin sağlanması için sınıf mevcutlarının 15'e düşürülmesidir. Derslik sayısında bir artış olmadığına göre sınıf mevcutları 15 öğrenciye nasıl düşürülecek?

Köy okulları yüz yüze eğitim ve öğretime başladığına göre, taşımalı eğitim nedeniyle kapatılan 20 bin köy okulunun da açılması gerekirdi.

20 bin köy okulu bu koşullarda açılmayacaksa ne zaman açılacak?

Kapısına kilit vurulan köy okullarından kaç tanesinde bugün yüz yüze eğitim ve öğretime başlandı?

Yüz yüze eğitim öğretim başlamadan önce güvenlik koşullarının da uygun hale getirilmesi gerekirdi.

Okullarda hijyenikortamın sağlanması için yeterli sayıda temizlik ve sağlık personeli alındı mı? Bu konuda da bilgi sahibi değiliz…

Kamuoyunun bu süreçte kaç öğretmenin aşılandığını, kaç dersliğin yapıldığını, sınıflarda kaç öğrencinin bulunacağını, alınan güvenlik tedbirlerini ve temizlik personelin yeterli olup olmadığını bilmeye hakkı var.

Milli Eğitim Bakanlığının görev ve sorumluluğu okulların açılış tarihini açıklamaktan ibaret değildir!

Yıldırım KAYA

CHP Ankara Milletvekili


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milletvekili Sındır, “karanlıkta ayı değil, aydınlıkta güneşi görmek istiyoruz!”Önceki Haber

Milletvekili Sındır, “karanlıkta ayı değ...

KURA ÇEKİMİNDE HİLE Mİ VAR?Sonraki Haber

KURA ÇEKİMİNDE HİLE Mİ VAR?

Başka haber bulunmuyor!