Mersin İdman Yurdu’na Ne Olacak!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin İdman Yurdu’na Ne Olacak!
Mersin’in şanlı spor kulübü giderek mali sıkıntının içine sokuluyor. Yeni yönetim büyük bir çaba ile ayağa kaldırmak istese de, her gün bir değişik sorunla karşılaşıyor.

MERSİN- Mersin kadersiz bir kent görünümünden bir türlü kurtulamadı. Şehri idare eden bugüne kadar gelen giden tüm yöneticiler kentin önemli bir parçası olan Mersin idman Yurdu spor kulübüne destek olacaklarını söyleseler de, kimse gerçekte ciddi bir destek olmadığından borç batak içinde yüzüyor.

Kulüp, en son Mahmut Karak başkanlığında yeniden şekillendirildi. Mahmut Karak elinden gelen çaba ile kulübü ve takımı hak ettiği yere taşımaya çalışsa da, yardımcı ve yararlı olan, maddi destek sağlayan kimseler yanında yok.

Söz verenlerde, yardımcı olacağız, yanındayız diyenlerinde başkan Karak geldiği günden beri ciddi bir yardım ve destekleri yok.

Bu arada Mersin idman Yurdunun yönetimine, Mersin MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz imzası ile resmi bir tebligat yapıldı. Tebligatta BORÇLARINI ÖDEYİN deniyor. Çıkartılan borç miktarı ise öyle az buz değil. Faizi ile birlikte 7 milyon (eski rakamla trilyon) a yakın rakam. İlgili tebligatın belgesini aşağıda foto görüntü olarak yayınlayacağım, kendiniz okuyun, kendiniz yorumlayın.

Kocamaz bu yazıyı SAYIŞTAY BAŞKANLIĞININ 2016 DENETİMİ SIRASINDA BULDUĞU BULGULAR ışığında yazmış. Çünkü Sayıştay Belediye yönetimini uyarmış. Sayıştay denetçileri 18.4.2017 tarih 2017-48-627214/16909 sayılı RAPOR hazırlamış ve belediyeye göndermiş. Bu parayı tahsil edin diyor. Kocamaz’da parayı ödeyin, aksi takdirde yapacağımız bir şey yok, mekânı boşaltın diye tebligat göndermiş. Borcu ödeme süresi de 31.5.2017 günü bitmiş. Ve Belediye yönetimi Kocamaz imzası ile 24.6.2017 günü yukarıdaki görüntüdeki yazıyı yazmışlar.

Mersin idman Yurdu sporcuları ve yöneticileri kara kara düşünürken, bu kentin dinamiklerinde söz sahibi olan ve para ile oynayan imleri neredeler? Neden takıma sahip çıkmıyorlar ve maddi destek vermiyorlar? Bu sorun bu günün sorunu mu? Mahmut Karak geldi bu borcu kendi mi yarattı? Yeni yönetime neden kimse maddi destek sağlamıyor?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GAZETECİ SÜLEYMAN TAŞ DÜN MERSİN BÜYÜKŞEHİRDEKİ FETÖCÜ'LERLE İLGİLİ PAYLAŞIM YAPTIÖnceki Haber

GAZETECİ SÜLEYMAN TAŞ DÜN MERSİN BÜYÜKŞ...

Düzmece ve Organize Haberlere Mahkeme Bu Kez de Dur DediSonraki Haber

Düzmece ve Organize Haberlere Mahkeme Bu...

Başka haber bulunmuyor!