MERSİN MHP'NİN ACI KAYBI: ÜLKÜCÜ BEKİR OKTA YAŞAMINI YİTİRDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN MHP'NİN ACI KAYBI: ÜLKÜCÜ BEKİR OKTA YAŞAMINI YİTİRDİ
Mersin'in sevilen ve saygı duyulan, ÜLKÜCÜ misyonu adam gibi üzerinde taşıyan, bir dava ve gönül adamı olan Asker Emeklisi KOMUTAN BEKİR OKTA yaşamını yitirdi.

ANKARA- Mersin MHP il yönetiminde de olan Bekir Okta, ülkücü misyonun sayılı temsilcilerindendi. Yüreği vatan- devlet- millet aşkı ile dolu olan, bir ömrü HAK- HUKUK- ADALET savaşı içinde geçen, BEKİR OKTA, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede 3 günlük yaşam savaşından sonra yaşama yenik düştü. (Aşağıda ki resim)

Haber sitemiz kurucusu ve Başyazarı, Aynı zamanda kısa adı ÇETKODER olan yurt geneli örgütlü bulunan ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ Genel Başkanı Gazeteci/ yazar ve iktisatçı Mustafa Göktaş, "o, yiğit ve kahraman bir TÜRK evladı idi. 'Türksün, görecek davan var cihanda. Susarsan soracak elbet tanrı; ne yaptın o asil kanla' diyen ve haksızlıklar karşısında susmayan, ARSIZA- HIRSIZA- NAMUSSUZA DUR DİYEN Bekir kardeşim, dostum, yol arkadaşım, öğrendim ki UÇMAĞA gitmiş. Ne desem boş, ne yazsam boş. Kavgamız ortak sevdamız aynı idi. Çünkü biz TÜRK olmayı öğrenmedik. Doğduğumuz andan beri bir ses vardı içimizde. Mazlumun yanında zalimin karşısında ol diyordu. Yiğitlik senin kanında, mertlik ruhunda diye haykırıyordu. Anladık ki; Biz TÜRK olarak doğduk. Tek bir kişi bir orduya meydan okuyorsa bilin ki o TÜRKTÜR. İşte Kardeşim, ülküdaşım, yoldaşım Bekir Okta, böyle güzel bir insandı. Mekanı cennet olsun. Nurlar içinde uyusun. Allah gani gani rahmet eylesin. Acımız büyük. Yeri dolduralamayacak bir vatan evladı. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere MHP ve ülkücü camiamızın başı sağolsun. Allah, ailesine sabır versin ve başka acılar yaşatmasın. Bekir'imi, kardeşimi son yolculuğuna uğurlamak için ailesinin va yakınlarının yanında olmaya gidiyorum. Mersin ve ülkemiz çok değerli ve yiğit bir insanını kaybetti" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mustafa Göktaş: Yeni il imiş... Ayıp ya!Önceki Haber

Mustafa Göktaş: Yeni il imiş... Ayıp ya!

MERSİN’DE HUKUKSUZLUK DEVAM EDİYORSonraki Haber

MERSİN’DE HUKUKSUZLUK DEVAM EDİYOR

Başka haber bulunmuyor!