Mersin Sahil Bandında Neler oluyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin Sahil Bandında Neler oluyor?
Mersin’in dolgu alanı olarak bilinen Sahil bandı (Adnan Menderes Bulvarı ve uzantısı) üzerinde yıkımlar, inşaatlar, imalatlar devam ediyor. Herkes şaşkınlıkla seyrediyor.

MERSİN- Uzun süredir üzerinde imalat ve yapım işlerinin bitmediği Sahil Dolgu alanı yeşil bitki örtüsü içinden de arınır hale getiriliyor. Vatandaşlar burada bulunan devasa ağaçların budama ve şekillendirme adı altında kesilip biçilip kuşa çevrilmesinden de çok rahatsızlar. Özellikle Göçmen kavşağı marina arasındaki devasa ağaçların kesilip biçilmesi ve budanması orada oturan yaşlı insanlarımızı çileden çıkarmış durumda.

Diğer taraftan önceleri MANOLYA- MENEKŞE- KARANFİL isimli farkla alanlarda konuşlanan ve imar inşaat tarafından bir kısmı işletilen minik çay bahçeleri yıkılmıştı. Yine özele verilmiş olan sözleşmeye aykırı olarak hormonlu bir şekilde büyüyen çok sayıda kafeterya ve çay bahçesi de yıkılmıştı. Milli emlak ile mahkemelik olan bu yerler birer ikişer davalarının bitmesi ile yıkımları gerçekleşmişti.

Şimdi ise Mersin Büyükşehir Belediyesi hızla bu alan üzerinde bir betonlaşma, zeminin karo ve mermer gibi döşenmesi, yıkılan çay bahçelerinin yerine yeniden farklı oluşumların yapılması, dev gibi olan ve altına yağmurun damlasını bile geçirmeyen şemsiye gibi ağaçların kesilip biçilmesi dolayısıyla vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Yayınladığımız fotoğraflar 18.8.2018 günü sabah saat 08.56 ve sonrası 15 dakika içinde çekilen resimler. Okurumuz, “lütfen bunları yayınlayın. Çünkü düne kadar buralarda zaten imalat vardı. Ve kaldırım ile zemin yapılmıştı. Şimdi neden yenileniyor ve neden yıkılan imalatların yerine yenisi yapılıyor. Ayrıca Devasa ağaçlar budama adı altında neden kesilip biçilip kuşa çevriliyor. Yazık değil mi? Bu yapılan yerler ne diye istihdam edilecek ve kimler işletecek. Bu proje kimin imzasını taşıyor ve burası için ne kadar harcanıyor. Bunlar bizim cebimizden çıkmıyor mu? Burasında ağaçlandırma daha da güçlendirilse ve şimdi koydukları ormancı masalarının sayısını arttırıp halka ücretsiz açmış olsalar daha iyi değil mi?” soru ve yakınmalarını dile getiriyorlar.

İşte okurumuzun çektiği o ilginç görüntüler…


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kavalcı'dan Kocamaz'a çok ağır ithamÖnceki Haber

Kavalcı'dan Kocamaz'a çok ağır itham

Erşan Sarı ne demek istedi?Sonraki Haber

Erşan Sarı ne demek istedi?

Başka haber bulunmuyor!