MUSTAFA GÖKTAŞ: KAYIP KAÇAK BEDELİ DÜZENLEMESİ İSTEDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ: KAYIP KAÇAK BEDELİ DÜZENLEMESİ İSTEDİ
Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı iktisatçı Mustafa Göktaş, Yetkili ve ilgililere seslenerek Yargıtay’ın ELEKTRİKTEKİ KAYIP KAÇAK BEDELİ İLE İLGİLİ aldığı kararı göz önüne alıp derhal acil bir düzenlemeye gitmeliler uyarısı yaptı.
DAVA AÇMAK ÇÖZÜM OLMUYOR, LÜTFEN DEVLET EL ATSIN
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “ Değerli halkımız bilmeli ki, biz bu konuda mücadeleyi en aktif sürdüren çatılardan birisiyiz. Hırsızın, uğursuzun, namussuzun parasını niye biz ödeyelim diyerek tam 7 yıldır mücadele veriyoruz. 72 dava açtık. Çok şükür bu gün gelinen noktada YARGITAY 2014-7-11884 esas ve 2014-1045 sayılı kararı ile bizim ve tüm tüketicilerin haklılığımızın altını çizdi. Yapılan haksız, hukuksuz ve usulsüz bir işlemdi. Bu konuda defalarca basın açıklamaları ve eylemli protestolar gerçekleştirdik. Kimsenin umurunda olmadı. Açılan davalardan sadece birisi şu an kesinleşmiş durumda ve yeterli. Çünkü çok açık… En üst mahkeme bu işin haksız hukuksuz olduğunun altını kocaman harflerle çiziyor. Hırsızın kullandığı kaçak enerji dürüst vatandaştan tahsil edilemez diyerek aboneden kayıp-kaçak bedeli alınamayacağına hükmeden Yargıtayın karırından sonra ilgili ve yetkililer bu rezaleti ve haksızlığı önleyecek düzenlemeye gitmeliler” dedi.
 
HAKEM HEYETLER VE MAHKEMELERİN BUNDAN SONRA İŞİ DAHA DA ZOR
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş,”Bu hususta devlet kendi üzerine düşeni bir çırpıda yapabilecekken, işi yokuşa sürüp, Abone (tüketici) bunu emsal göstersin gitsin dava açsın, kazansın gelsin demek çok çirkin bir davranış şekli olacaktır. Adil devlete, sosyal devlete, hukuk devletine bu tutum yakışmaz. Vatandaşı yokuşa sürmeye kimsenin hakkı yok. Bir ufak yasal düzenleme ile bu iş sonlanacaktır. 77 milyonluk ülkemizde 10 milyon hırsızın çaldığı elektriğin parasını neden dürüst ve namuslu Abone ödesin. Lütfen bunun çözümünü dava açarak değil, TBMM de kanun çıkartarak çözelim. Aksi takdirde, Yargıtay kararının emsal olacağı sebebiyle Gerek tüketici hakem heyetleri gerekse mahkemeler bu taleplerden bunalır ve işin içinden çıkılmayacak hale gelir. Lütfen artık bu haksızlığa birileri dur desin. Vatandaşı mağdur etmekten vazgeçsin” dedi.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YENİ DOLANDIRICILAR TÜREDİ, BUNLARA DİKKAT EDİNÖnceki Haber

YENİ DOLANDIRICILAR TÜREDİ, BUNLARA DİKK...

MUSTAFA GÖKTAŞ'tan Kayıp Kaçak Bedeli, TRT payı gibi haksız hukuksuz alınan kesintiler ile ilgili açıklamaSonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ'tan Kayıp Kaçak Bedeli, T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!