Mustafa Sarıgül: MHP'nin af hazırlıklarını değerli buluyorum; bizim hazırladığımız yasayla büyük benzerlik var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mustafa Sarıgül: MHP'nin af hazırlıklarını değerli buluyorum; bizim hazırladığımız yasayla büyük benzerlik var
Sarıgül, 57 cezaevinin önünde af çağrısı yaptığını söyledi. Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 57 cezaevi önünde kader mahkûmlarına af çağrısı yaptığını belirterek “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin afla ilgili hazırlık yaptığını duyuyorum, son derece değerli buluyorum. MHP'nin hazırlayacağı af yasasıyla bizim hazırladığımız af yasamız arasında son derece büyük bir benzerlik var” dedi.

"57 cezaevinde af çağrısı yaptım"

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'de Lüleburgaz Kapalı Cezaevi önünde af çağrısını yineledi. Cezaevi önünde partilileriyle birlikte basın açıklaması yapan Sarıgül, Türkiye'de 56 cezaevinin önünde af çağrısı yaptığını, 57'nci ziyaretini Lüleburgaz'a gerçekleştirdiği söyledi. Sarıgül, "9 Nisan tarihinde Türkiye Değişim Partimizin genel merkezinden bir af çağrısında bulundum. Şu anda 57'nci cezaevindeyiz. Pandemi koşulları sebebiyle hızlı yargılamalar oldu. Gözden kaçan bazı konular oldu. Ekonomik sıkıntılar sebebiyle toplum gerildi, elde olmayan birçok konu gündeme geldi. Esnaflarımız arasında çeklerini, senetlerini ödeyemeyen, ödeme zorluğu çeken pek çok esnafımız oldu. O nedenle şu anda cezaevlerimiz alabildiğine kalabalık, 50 kişilik koğuşlarda çok fazla kader mahkûmunun olduğu bilgisi ulaşmakta. Şu anda cezaevlerinde 4 binin üzerinde çocuğumuz var, doğumlarını orada yaptılar, daha hayata kavuşamadılar. Bizim devletimiz şefkatli devlettir, yüce devlettir. O nedenle anneler için affet Türkiye’m, babalar için affet Türkiye’m, çocuklar için affet Türkiye’m. Cumhuriyetin 100'üncü yılında 285 bin kader mahkûmunu aileleriyle buluştur Türkiye’m" dedi.

Bütün siyasi partilere af talebinin desteklenmesi çağrısında bulunan Sarıgül, "Bütün siyasi partilere sesleniyorum, bu konuda siyasi bir beklentimiz kesinlikle söz konusu değildir. Af talebimiz siyasi bir talep değil vicdani bir taleptir" diye konuştu.

"Diğer partileri MHP'nin af çağrılarına aynı şekilde cevap vermeye davet ediyorum"

MHP'nin af yasası hazırlığına değinen Sarıgül, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin afla ilgili hazırlık yaptığını duyuyorum, son derece değerli buluyorum. MHP'nin hazırlayacağı af yasasıyla bizim hazırladığımız af yasamız arasında son derece büyük bir benzerlik var. Diğer siyasi partileri de MHP'nin af çağrılarına aynı şekilde cevap vermeye davet ediyorum. Bugün Lüleburgaz'dan bütün dünyaya saygıyla, sevgiyle sesleniyorum, dünyanın her noktasından silahlar gitsin, barış gelsin, bu barışı 285 bin kader mahkumu için de sağlayalım. Dünya Barış Günü'nde barışı sağlayalım. Senin barışın benim barışım olmaz" ifadelerini kullandı.

Sarıgül, daha sonra İstanbul Caddesi’nde esnafı ziyaret etti. 

t24


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DOĞU KARADENİZ TURU, ÜLKEMİZDE BÖYLE GÜZEL İNSANLARDA VAR DEDİRTTİÖnceki Haber

DOĞU KARADENİZ TURU, ÜLKEMİZDE BÖYLE GÜZ...

SOL Parti'den elektrik ve doğalgaz zamlarına tepki: Zamlar geri alınmalıSonraki Haber

SOL Parti'den elektrik ve doğalgaz zamla...

Başka haber bulunmuyor!