"Okul salonlarının sporculara kapatılması kabul edilemez"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
"Okul salonlarının sporculara kapatılması kabul edilemez"
Ayhan Barut, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Adana'daki okulların spor salonlarını spor kulüpleri ve sporculara kapatmasına tepki gösterdi, yetkilileri duyarlılıkla sorunu çözmeye çağırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Milli Eğitim Müdürlüğü'nce okul spor salonlarının antreman ve maç yapan spor kulüpleri ve sporculara kapatılması kararına sert tepki gösterdi. Yanlıştan dönülmesini isteyen Barut, mağdur olan spor kulüpleri ve sporcuların çözüm beklediğini söyledi.

"ZATEN MAĞDURLAR"

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kararıyla okulların spor salonlarını kullanan binlerce kişinin yaşadığı soruna duyarsız kalmayarak yetkilileri göreve çağıran Ayhan Barut, "Bu kulüplerde 500’e yakın çalışan yönetici, antrenör ve hizmetli var. Bu insanlar pandemi döneminin başından itibaren 18-20 aydır işsiz kaldılar, çalışmadılar, hatta devlet desteği hiç alamadılar. Şimdi okul spor salonlarına girişlerinin engellenmesi büyük bir haksızlık ve yanlıştır" dedi.

"EN AZINDAN 30 HAZİRAN'A DEK İZİN VERİN"

Adana'daki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların spor salonlarından binlerce kişinin yararlandığını, ülke sporuna önemli katkılar sunulduğunu anımsatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Okulların spor salonlarında çeşitli branşlarda liglerde oynayan 1200'e yakın lisanslı sporcu ile spor okulu kurslarına katılan 4000'e yakın öğrenci spor eğitimi almaktadır. Bu kadar büyük bir kitlenin işine, ekmeğine ve spor eğitimine engel olunmasına karşı kulüp başkanları ve antrenörleri sessiz kalmıyor. Biz de hem onların hem sporcularımızın hem de ailelerimizin yanındayız. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu kararından dönmesini istiyor, tüm Türkiye'de okul salonları kullanıma açıkken sadece Adana'da kapatılmış olmasını da anlamakta zorlandığımızı belirtmek istiyoruz. Bu haksızlık ve tarihi yanlış sona ermeli, mağduriyet bitmelidir. Bu salonları Eylül ayından itibaren kullanan, hazırlıklarını yapan sporcularımızı mağdur etmeyin. En azından 30 Haziran 2022 tarihine dek kullanmaya devam etmeleri için adım atılmasını istiyoruz."


CHP, "AKP İktidarı giderayak parsel parsel satıyor”Önceki Haber

CHP, "AKP İktidarı giderayak parsel pars...

MUZ YİYEN SURİYELİLERE DEĞİL, AKP İKTİDARINA TEPKİ GÖSTERİN!Sonraki Haber

MUZ YİYEN SURİYELİLERE DEĞİL, AKP İKTİDA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!