ROZA ANNE YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYOR

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ROZA ANNE YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYOR
Aslen KAZAK olan ve ülkemizde oturma iznine sahip Diana isimli bir kızı olan ROZA KAMALOVA Mersin üniversitesi hastanesinde tedavi görüyor. Ekonomik durumu hiç iyi değil. Aniden rahatsızlanınca 112 aranmış. Ambulans gelip bu hastaneye kaldırmış. Onlarda ACİLDEN giriş yapmışlar.

ANKARA- Roza teyze ağır hasta. Hastanede tedavisi başlamış. Cumhurbaşkanlığı genelgesi nedeniyle Sağlık turizmi olarak kayda geçirilmiş. Hiçbir sosyal güvencesi yok. Kazakistandan emekli olan aylığı 1200 TL. Kızı ve torunu ile Mersin’de yaşıyor. Çok ağır hastalanınca tedavi altına alınmış ama çıkan fatura ise bu insanlara göre çok büyük. Durumları yok. İşte kaydın ve işlemin görüntüsü.Aşağıda.

Hasta olan ve tedavi gören ROZA teyzenin özel sigortası da var. Aşağıda poliçesi mevcut. Ve 150 bin liraya kadar ödeme taahhütleri var. Ancak sigorta şirketi arandığında, biz orası ile anlaşmalı değiliz, ödeyemeyiz, başınızın çaresine bakın deniyor. Bu nasıl bir özel sigorta? Yokmu bu insanlara ne yapıyorsunuz siz diyecek bir makam? Poliçe aşağıda.

Çaresiz insanlar ne yapacaklarını şaşırmışlar. Fatura çok yüklü miktarda... Her günde rakam kabarıyor. Herhangi bir ek gelirleri yok. Ödeme olmaz ise belki tedavi sona erecek, yaşlı kadın kaderine terk edilecek.  Diana, “Üniversitede bizle ilgilendiler. Ancak bu parayı ödeyecek durumumuz yok. Özel sigorta yaptırmıştık. Onlarda bizim ora ile anlaşmamız yok. Başka yerde olsaydı öderdik diyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık. Annemin durumu ağır.. Tedavisi sürüyor. Her gün de fatura kabarıyor. Değerli Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, üniversite rektörümüzden yardım istiyoruz. Annemin durumuna yardımcı olsunlar. Durumumuz iyi değil. Bize sahip çıksınlar” dedi.

Roza teyzenin hastaneye acilden giriş yapıldığı an. Aşağıda.

Roza Teyzenin çaresiz kızı Diana Cumhurbaşkanımıza seslendi. Aşağıda.

Roza Teyzenin çaresiz kızı Diana Mersin Üniversitesi Rektörüne seslendi. Aşağıda.

Diana komşuları ile beraber haberanaliz.net muhabirlerine ulaştı. Aşağıda.

Diana çok sevdiği biricik annesi Roza ile sağlıklı günlerinde. Aşağıda.


“Ekonominin kitabını yazdıklarını söylüyorlar ama resmen vatandaşın defterini dürüyorlar”Önceki Haber

“Ekonominin kitabını yazdıklarını söylüy...

BURDUR SAĞLIKTA YENİ HEYECANSonraki Haber

BURDUR SAĞLIKTA YENİ HEYECAN

Başka haber bulunmuyor!