Sığınmacılardan akla hayale gelmeyecek yöntem

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sığınmacılardan akla hayale gelmeyecek yöntem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Soylu, bazı mültecilerin pasaportlarını yırttıkları için sınır dışı edilemediğini belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Kadın Kolları Başkanlığı'nda yaptığı açıklamalarda yeni göç politikasıyla ilgili detayları paylaştı.

Türkiye'de kayıt altına alınan Suriyeli sayısının 3 milyon 762 bin 889, ikamet izniyle kalan yabancı sayısının 1 milyon 414 bin ve uluslararası koruma kapsamında yabancı sayısının ise 320 bin 68 olduğunu belirten Soylu, şunları söyledi:

''Birinci olarak düzensiz göçle etkili mücadele kapsamında sorunun çözümü için etkili sınır güvenlik tedbirleri, ülke içerisinde etkin yakalama ile sağlıklı ve seri işleyen sınır dışı mekanizmalarının tesisini sağlıyoruz.

İkinci olarak düzenli göç alanında, düzenli göç kanallarını ülke kapasitesine ve dinamiklerine uyumlu düzeyde açık tutma politikasını uyguluyoruz.

Üçüncü olarak, uluslararası koruma konularında, ülkemize sığınan ve koruma ihtiyacında olanlara da uluslararası hukuk ve medeniyet değerlerimiz ile uyumu insan odaklı yaklaşım sergiliyoruz.

Son olarak da uyum faaliyetleri kapsamında, yabancıların ülkemizde bulundukları süreç boyunca vatandaşlarımızla karşılıklı uyumlarının sağlanmasına yönelik adımlar atıyoruz. Stratejimizi belirledik. Gönüllü, güvenli ve onurlu bir şekilde geri dönüşünü sağlayacağız''

''PASAPORTLARINI YIRTTIKLARI İÇİN SINIR DIŞI EDİLEMİYORLAR''

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre, Türkiye'ye gelen sığınmacıların pasaportlarını yırttıklarını, bu nedenle sınır dışı yapılamadığını ifade eden Soylu; parmak tanıma sistemi ile kayıt altına alınacak olan bu kişilerin tespit edilerek ülkelerine gönderileceğini söyledi.

YENİÇAĞ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“Kaşıkçı Elması çalındı” iddialarına Milli Saraylar’dan fotoğraflı yanıt: Yalan bir planın parçasıÖnceki Haber

“Kaşıkçı Elması çalındı” iddialarına Mil...

AB benzinli ve dizel otomobillerin satışına yasak getiriyor.Tarih olacaklarSonraki Haber

AB benzinli ve dizel otomobillerin satış...

Başka haber bulunmuyor!