Yaya ve araç geçişini güçleştiren esnaf uyarıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yaya ve araç geçişini güçleştiren esnaf uyarıldı
MERSİN'İN AKDENİZ ZABITA EKİPLERİNDEN KALDIRIM İŞGALİ DENETİMİ..

Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırları içinde insan ve araç hareketliliğinin çok olduğu, kent sakinlerinin yoğun kullandığı caddeleri, sokak, yol ve kaldırımları işgal ederek geçişleri güçleştiren esnafa yönelik kontrollerini sıkılaştırdı.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle işbirliğinde; kentin en işlek bölgeleri olan Kuvai Milliye, Zeytinli Bahçe ve Fasih Kayabalı caddeleri ile Çankaya Mahallesi 4721 sokak ve Yeni Mahalle 5328 sokak üzerinde kaldırım ve yol işgaline yönelik kontroller gerçekleştirdi.

Bazı işletmeler hakkında tutanak tutuldu

Denetimler sonucu zabıta ekipleri, 13 işletmeye 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38/1 işgal maddesinden, bir işletme hakkında da afiş asma fiilinden olmak üzere toplamda 14 işletmeye idari yaptırım karar tutanağı düzenledi.

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşları zor durumda bırakan, yer yer sürücülerin geçişini de engelleyen veya güçleştiren kaldırım ve yol işgallerine karşı denetimlerini sıkılaştırılacaklarını, uyarı ve tutanaklara rağmen işgali sürdüren esnaf hakkında yasal işlem uygulanacağının altını çizdi. - BÜLTEN-

BAŞKANA VE ZABITAYA ÖZEL NOT!

Öncelkikle Allah Razı olsun. Görevinizi yapmışsınız.Daha iyi yapın. Sıkı kontrol yapın. İşgalleri önleyin. Belediyeniz dibindeki Adliye deniz tarafını, kaldırımlara masa sandalye koyup işgal edenlere, yola tabure koyup çay meşrubat satanlara, kamunun ortak kullanımında olan yerleri işgal edenlere göz açtırmayın. ÖZELLİKLE Zeynep çeyiz mağazası karşısında bulunan bir oto teyp tamircisi var. Yılardır babasınınj malı gibi kaldırımı kullanıyor. Oraya koyduğu malzemeler bile çöplük görüntüsü andırıyor. tamircinin dükkanın karşısında ise ara sokakta yıllardır atıl park etmiş külüstür bir araba var. Ayyaşların tuvalet mekanı olmuş. Bunlara önlem alın. Saygı ile. - haberanaliz.net


5000 Nüfuslu Avşa Adası’nda 100 Bin Kişi Tatil YapıyorÖnceki Haber

5000 Nüfuslu Avşa Adası’nda 100 Bin Kişi...

Kartal Belediyesi Kreş Öğretmenlerine Sağlıklı İletişim EğitimiSonraki Haber

Kartal Belediyesi Kreş Öğretmenlerine Sa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!