İbrahim GÜL

İbrahim GÜL

Mail: gultarsus@outlook.com

Millet ittifakının 6+1 projesine Bu millet Fırsat vermez

Millet ittifakı 2018 seçimlerine 4+1 olarak girmişlerdi. CHP,  İYİ PARTİ, SADET PARTİSİ, DEMOKRAT PARTİ + 1  HDP ile birlikte toplamda 4+1 olarak seçimlere girmişlerdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , bunların 4+1 ne  rağmen milletimizin  desteğiyle %52 ile seçimleri kazanmıştı.
2023 seçimlerine az bir zaman kala   millet ittifakı'nın   üstakılı  4+ 1 yeterli olmayınca şimdi ittifaka katılan partilerin sayısını artırarak şimdi  6+1 formülünü uygulamaya çalışıyorlar. Bu partiler birer temsilci verip görüşmelere başlamışlar bile. 6 + 1 formülünün açılımı şu , CHP,  İYİ PARTİ, SAADET PARTİSİ, DEMOKRAT PARTİ, GELECEK PARTİSİ VE  DEVA  PARTİSİ. Bunlar Millet  ittifakında  6  partiyiz diyorlar , ama millete karşı yalan söylüyorlar. + 1  Olarak HDP yi ekliyorlar. Niçin artı 1 diyorlar  . 
HDP = PKK  işbirliğinden dolayı,  milletin önüne HDP  ile birlikte çıkmaya  utandıklarından ,mahçubiyetlerinden dolayı , artı bir diye ifade edip HDP bizi dışarıdan destekliyor diyorlar.
Milletimize  teröristlerle yan yana gelmiyoruz imajını oluşturmaya çalışıyorlar .
Akılları sıra milleti kandırdıklarını zannediyorlar. 
HDP de artı bir olmanın ezikliği ve utancı içerisinde her ne kadar itiraz etse de çaresizliklerinden dolayı , dağdaki PKK lı teröristlerin   saldırıları durdurun , kafamızı mağaralardan çıkaramıyoruz deyip AK Parti'nin gitmesi için,  varsın bize 6+1 desinler ama yine de bir araya gelin Operasyonları durdurun , bizi bunlardan kurtarın diyerekten adeta baskı yaparak beyanat veriyorlar.
Devletimizin bekası , milletimizin selameti için , Cumhur ittifakı'nın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam etmesinin , huzurun , kardeşliğin , büyümenin ve gelişmenin , devamı için ne kadar  önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor .
Millet ittifakının bu vesayet odaklarının ,Türkiye için ne  bir tane ekonomi projeleri var nede dış politikada yeni bir söylemleri var .
Bunların Ortaya koyduğu tek bir  söylemleri var . 
Güçlendirilmiş parlamenter sistemi getireceğiz diyorlar .
yani eskiye dönüş yapacağız demekten başka bir düşünceleri yok.
Bu millet ittifakı'nın partilerine sorsanız güçlendirilmiş parlamenter sistem nedir diye? . buna dahi cevap veremezler , çünkü kendileri de bilmiyorlar . 
Aslında Bunların tek hedefleri var ,  Yeter ki Recep Tayyip Erdoğan gitsin  , Türkiye Cumhuriyeti devleti  ne olursa olsun diyorlar.
‌Bu 6 + 1 formülü ile millet ittifakındaki  bir araya gelen partiler  Şimdiden şartlarını ortaya koymaya başlıyorlar. Anayasanın değiştirilmez ilk dört maddesini değiştirmeye kalkıyorlar.
Yatırımları durduracaklarını söylüyorlar , 
Türkiyenin büyümemesi ,  terörün bitmemesi , teröristlere nefes aldırmak için plan ve projeleri var .

Millet ittifakı'nın seçimleri kazandığını iktidara geldiklerini bir an düşünün . HDP ortak olduğu bir yapıda , PKK lı teröristlere karşı yapılan operasyonlara destek verirmi sanıyorsunuz .
Allah devletimizi ,milletimizi bu vesayetçilerin  eline bırakmasın . 
Millet ittifakının 6 + 1  formülünü ,  milletimizin sağlam iradesi ile  bu projeyi boşa çıkartacağından ve devletine ve milletine sahip çıkacağından hiçbir endişemiz yok.
Bunların topuda bir araya gelse Yinede başaramayacaklar.
Bu millet  bir ve beraber olduğu müddetçe oynanan bu oyunları bozar .
Mehmet Akif'in sözü ile bitirelim.
" Girmeden tefrika bir millete düşman giremez
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez ".