MHP MERSİN İL BAŞKANI : BU NASIL KİN? BU NASIL KİBİR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MHP MERSİN İL BAŞKANI : BU NASIL KİN? BU NASIL KİBİR?
MHP MERSİN İL BAŞKANI ZEYNEL UĞUR GÖLGELİ: BU NASIL KİN? BU NASIL KİBİR? DİYEREK BİR YAZI KALEME ALIP KENDİ SOSYAL SAYFASINDA HERKESE AÇIK PROFİL İLE PAYLAŞTI. HEDEFİNDE İSE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HACI BURHANETTİN KOCAMAZ VARDI. İŞTE O PAYLAŞIM VE KAMUOYUNA SESLENİŞİ...

"BU NASIL KİN? BU NASIL KİBİR?"

Ülkücü Hareket, siyasi bir oluşumun dışında, imanlı bir ordu, şuurlu bir nesil, dualı bir davadır. İdam sehpalarına yürüyen yiğitlerin son sözleri, gözü yaşlı şehit analarımızın duaları davamız üzerinedir.

Birliğimizin, beraberliğimizin perçinlendiği bu dönemde, fersah fersah büyüyen davamız; gönüller yapmaya, bir milletin umudu olmaya devam etmektedir.

Nitekim, son dönemlerde yaşanan talihsiz olaylar ise bizleri üzmekte, canımızı sıkmaktadır. Kutlu davamızın, şahsına 25 yıl belediye başkanlığı gibi bir görevi vermesine bakmaksızın; aday yapılmadığı bu dönemde kin, nefret, kibir ve egoya bürünenler hareketimize zarar vermek için kolları sıvamış, Ülkücü iradeye karşı bir savaş başlatmıştır.

Koltuk ve makam hırsı ile gözü dönmüşler; yalan, iftira ve tehdide başvurmuş, Ülkücü Hareketin mağlubiyeti için adeta elinden geleni yapmaya başlamıştır.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin personelleri..
Benim yiğit kardeşlerim, dik duruşu, davaya olan sadakati ve Üç Hilal sevdası yüzünden işi ile tehdit edilmekte, uzak ilçelere sürgün edilmektedir. Mesai saatlerinin dışında, gönül verdiği partisinin toplantılarına katılan, sevdalandığı Ülkücü Hareket ile yol yürüyen yiğitler yiğidi kardeşlerim vicdansızca, şerefsizce tehdit edilmekte, gözdağı verilmekte, yetinemeyip sürgün yemektedir.

Sadece bunlarla da kalmamaktadır, gözünü kin ve nefret bürüyenlerin yaptıkları...

Aynı sofrada oturup yemek yiyen, aynı masada çay içen, aynı davaya gönül verenleri kutuplaştırmakta, nifak tohumları saçmakta, kardeşi kardeşe düşürmektedirler. Geçtiğimiz günlerde, 50-60 kişilik bir grubu Mersin Adliyesi'nin önüne gönderen, tehdit edercesine paylaşımlar yaptıran, kin ve nefret dolu söylemlere zemin hazırlayan BİZDEN DEĞİLDİR!

Ülkücüyü Ülkücüye düşüren, kardeşi kardeşe düşman eden BİZDEN DEĞİLDİR!

Kirli siyasette uzman olan, çamur atıp mağdur edebiyatı yapan, iftiralarla günlerini geçirenler; HAMİT TUNA gibi bir yiğidi asla yıldıramayacak, pes ettiremeyecektir!

Hamit Tuna, Ülkücüdür!
Bilge Liderin, teşkilatın, Ülkücü iradenin emrindedir. Görev adamıdır, verilirse en iyi şekilde yapar. "Dur" denildiğinde, köşesine dahi çekilmez! Kollarını sıvar, Ülkücü Hareket için, (bir zamanlar kendi şahsına yaptığı gibi) kapı kapı gezer, Üç Hilal için oy ister.

Böyle bir yiğidi Tarsus'un her mahallesinde, her köyünde, her sokağında "Tarsus Düşmanı" olarak göstermek, söylemediği cümlelerle Tarsusluları ötekileştirdiğine dair dedikodular yaymak acizliğin, geri kalmışlığın ta kendisidir!

Zira Hamit Tuna, bir çok Tarsuslu Ülküdaşı ile yol yürümektedir. Bir tarafı Tarsuslu olan Hamit Tuna, Tarsus ziyaretlerinde ziyadesiyle memnun bir halk tarafından karşılanmakta, büyük bir coşku seline uğramaktadır.

Hamit Tuna, vakur duruşludur!
Şahsına karşı ilk günden beri hakaret, iftira ve yalanlar ile gelenlere karşı Ülkücü duruşunu asla bozmamış, kirli siyasetin içine asla girmemiş, öylelerini muhatap dahi almamıştır!

Kıymetli Ülküdaşlarım;
Bugün bir talihsiz ve vicdan dışı olay daha yaşanmıştır!

Bilindiği üzere, "Adaylık İtirazı" yasal bir haktır.
Devletin, anayasanın sunmuş olduğu bir hak olan itiraz dilekçesi hukuki bir davranıştır.

Sırf itiraz dilekçesi verdiği için genç bir insanın televizyon karşısına geçip "Uyuşturucu kullanıcısı" tarzında çirkin şekilde açıklamalar yapması, resimlerini göstermesi ve afişe etmesi bizleri derinden üzmüştür.

Yine, Bilge Liderimiz Dr.Devlet Bahçeli Beyefendi, hem Ülkü Ocaklarında görev yaptığımız süre boyunca hem de MHP içerisinde ki bu kutlu görevimizde, sokaklarda uyuşturucu batağına düşen gençlerimize sahip çıkmamız ve topluma kazandırmamız için bizlere talimat vermişlerdir. Böylesi bir erdemli duruşun karşısında, şahsının ekran karşısına geçip genç bir insanı vicdan dışı afişe etmesi, geçmişi ile yargılarcasına eleştirmesi talihsizliktir, acizliktir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.): "Kim bir müslümanın kusurunu örterse, Allah da Kıyamet günü onun kusurunu örter." buyurmuştur.

Bu bir hadistir, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in sözüdür.
Bu hadis-i şeriften bihaber olanların, geçmiş zamanda yapılan yanlışı canlı yayında rezil(!) edercesine reklam etmenin İslam'da da yeri yoktur!

Kaldı ki, bu kişi yaptığı yanlışın farkına varmış, pişman olmuş, tövbe etmiş, tüm samimiyeti ile Yüce Yaradan'dan af dilemiştir. Hırsına, kibrine, kinine yenilenlerin bundan da bihaberdir. Genç insanlarımız için büyük maneviyatlar taşıyan değerler, böyle insanlar için anlamsızdır, değersizdir. Hatta hırsına yenildiği dönemlerde bir hiçtir.

İşte böyle durumlar bizleri hem üzmekte, hem de;
SABRIMIZI TAŞIRMAKTADIR!

Kıymetli Ülküdaşlarım!
Bilindiği üzere, Cumhur İttifakı karşısında bir araya gelen zillet ittifakı "Chp, İP ve Hdp" den oluşmaktadır. Bu partilerin grup sözcüleri, başkan adayları kol kola mitingler yaparken, "Batı'da MHP ve Ak Parti'ye kaybettirmek için bir araya geldik" diyenlerle yol yürürken, hikmeti kendinde arayanlar Mersin'de de kurulan "Chp - İP ve Hdp" ittifakını reddetmekte, belki de şahsi çıkarları için söyleyememektedir.

Ve hatta, kendini yüceltircesine konuşma yaparken "Chp ve Hdp" bize karşı birleştiler diyerek komik duruma düşmektedirler.

Bunun içindir ki; aday olamamasını MHP ile ilişkilendiren malum şahıslar, önce yol yürüdüklerine dönüp bakmalıdır. Kendisine "Milliyetçi oyları bölmekle" görevlendirdiği kirli oyunda rol biçenler, "MHP kaybetsin de..." anlayışı ile yoğuranlar tam karşısındadır.

Şunu başta malum şahıslar iyi anlasın!
MHP, tertemiz geçmişi ile ve başı dik siyaseti ile Türk Milleti'nin gönlünde taht kurmuştur. Ülkücü Hareket, rüşvet nedir bilmez!

Ülkücü, rüşvet almaz!
Ülkücü seçimlerde hile yapmaz!
Rüşvet hiç vermez!

Bu namussuzluk, MHP'nin kapısından içeri dahi giremez!

Rüşveti kendilerine yol seçenler, bunu arka bahçelerde güç olarak kullananlar bellidir. Rüşveti alan, veren, bundan geçinenler bellidir!

25 yıl belediye başkanlığı yaptığı Ülkücü Harekete, şimdi şuursuzca saldıran, "rüşvet" iması ile suçlayan, iftira atan, insanları korkutan, kaybetmesi için tüm Ali-Cengiz oyunlarına başvuran, binmedik sandal bırakmayan malum şahısların gün geçtikçe battığı çamur, geçmişteki tüm doğrularını silmiştir. Şahsı ve geçmişi artık YOK HÜKMÜNDEDİR!

Zira, her zaman söylediğim gibi:
Sınavlarda dört yanlış bir doğruyu götürebilir. Fakat Ülkücü Hareket içerisinde yapılan tek bir yanlış tüm doğruları götürmektedir!

Kıymetli Gönüldaşlarım!
Sabırlı olunuz, tahriklere kapılmayınız. Şükürler olsun ki, Bilge Liderimizin emrindeyiz. Davamızın çatısı altında, Üç Hilal sancağın gölgesindeyiz.

Evet!
Öldüğünde tabutuna ÜÇ HİLAL sancak örtülecek olanlar bizleriz. Bu davanın çatısı altında son nefesini verecek olanlar bizleriz.

Bu ŞEREF'e nail olacak olanlar hamdolsun ki bizleriz!

Hiçbir Ülküdaşım rızkıyla oynanılmasına izin vermesin. İş ahlakına uygun davranışlarla, ekmeğine, işine sahip çıksın. Hakkımız olanı almak için gün saydığımız bu dönemde, hiçbir Ülküdaşım tahriklere kapılmasın, umutsuzluğa düşmesin.

Her Ülküdaşımın başı dik olsun!

Unutmayınız ki, sizler şerefli bir davanın mensuplarısınız!
Gündelik siyasetin, makam ve koltuk hırsının, şer odaklarının gölgesi altında değilsiniz. Milletin emrinde, davamızın hizmetindesiniz.

Sözlerime son verirken;
Her bir Ülküdaşımı muhabbetle kucaklıyorum. Bu davaya gönül vermiş, MHP'yi öz yuvası bilen, Başbuğ Türkeş'in yolunda yürümeyi, Bilge Lider'in emrinde olmayı şeref bilen her Ülküdaşıma samimiyetle selamlıyorum.

Rabbim bizleri şer odaklarının tuzaklarından korusun.
Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin.

Sağ olun, var olun.
Cenab-ı Allah'a emanet olun..

ZEYNEL UĞUR GÖLGELİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BURHANETTİN KOCAMAZ:Önceki Haber

BURHANETTİN KOCAMAZ:

KOCAMAZ, BU KEZ ŞİİR İLE YARGIYA SESLENDİSonraki Haber

KOCAMAZ, BU KEZ ŞİİR İLE YARGIYA SESLEND...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!