AKP'den istifa etti: 'Adayım, milletin teveccühü YRP'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP'den istifa etti: 'Adayım, milletin teveccühü YRP'
Urfa'da yeniden aday gösterilmeyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 17 meclis üyesiyle birlikte AKP'den istifa etti. Yalçınkaya, "Ben herhangi bir parti ile görüşmedim ama partilerin teklifleri var. Şu anda milletin de teveccühü YRP" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Mart seçimlerinde Akçakale Belediye başkan adayı olarak önceki dönem Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ismini açıklamasının ardından Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 17 meclis üyesi ile birlikte AKP'den istifa etti.

İstifasını akrabalarıyla birlikte ilçedeki bir mesire alanında açıklayan Yalçınkaya, "Ben kaptanım, kaptan sadece Allah'tan korkar. Tavrımız belli, dediğim gibi Cumhurbaşkanını kimse savunamazken biz çıktık savunduk. Arapları kimse tanımazken biz çıktık mücadelesini yaptık. Ben müsaade isteyecektim ama bunların kararlılığı, mağduriyeti ve zulüm karşısında bunları bırakıp gidemem. Anca beraber kanca beraber. Bu destanı birlikte yazacağız" diye konuştu.

YALÇINKAYA,YRP'YE GEÇECEĞİNİN SİNYALİNİ VERDİ

İstifasının ardından Artı Gerçek'e konuşan Yalçınkaya, 31 Mart seçimlerde aday olacağını söyledi. Yalçınkaya, "Biz adayız zaten milletin kararı o yönde, devam ediyoruz. Ben herhangi bir parti ile görüşmedim ama partilerin teklifleri var. Şu anda milletin de teveccühü Yeniden Refah Partisi" dedi. Yalçınkaya, "YRP ile görüşmeniz oldu mu?" sorusuna ise "Ben görüşmedim ama görüşen arkadaşlar var" yanıtını verdi.

YRP YETKİLİLERİ: AKÇAKALE ADAYIMIZ ESAT ÖZLÜ

Yalçınkaya'nın 31 Mart yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nden aday olacağı iddia ediliyor. Artı Gerçek'in ulaştığı Yeniden Refah Partisi yetkilileri ise Akçakale'deki adaylarının Esat Özlü olduğunu söyleyerek, "Şu an il teşkilatı olarak herhangi bir değişiklik yok bizde. Sonraki zamanlar tabi takdir Genel Merkez'in" bilgisini paylaştı.

AKP'DEN İSTİFA EDEN 17 MECLİS ÜYESİ

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ile birlikte AKP'den istifa eden Akçakale Belediyesi meclis üyeleri şöyle:

Ali Samar
Abdulhakim Yeşildağ
Abdülkadir Yılmaztekin
Abdürrezzak Büyükaslan
Cuma Yıldık
Hasan Gök
Hasan Kayabaş
Mehmet Taşkın
Mehmet Yumuşak
Mustafa Taştan
İsa Altuntaş
İsa Yılmaz
İsmail Oldubaş
İbrahim Erk
İsmail Aygün
Şerif Bozkurt
Süleyman Demirel


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DEM Parti'nin İstanbul adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni olduÖnceki Haber

DEM Parti'nin İstanbul adayları Meral Da...

Günde ne kadar ceviz tüketilmeli?Sonraki Haber

Günde ne kadar ceviz tüketilmeli?

Başka haber bulunmuyor!