MÜSAVAT DERVİŞOĞLU’NDAN İKİ ÖNEMLİ UYARI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MÜSAVAT DERVİŞOĞLU’NDAN İKİ ÖNEMLİ UYARI
1- BÜYÜK TÜRK MİLLETİ LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI’NA SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR 2-BERGAMA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI

BÜYÜK TÜRK MİLLETİ LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI’NA SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR

Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz Ayasofya Camii’nin açılışına istinaden yaptığı açıklamada “bize dayatılan Lozan kilidinin bir parçasını daha çöpe attık” diyerek Lozan’ın yürürlükten kaldırılması gerektiği söyleyebilme gafletinde bulunmuştur.

Lozan Barış Antlaşması İstiklal Savaşında kazandığımız askeri başarıların diplomatik anlamda değer kazandığı bir antlaşma olmasının yanı sıra özünde Türkiye Cumhuriyetinin tapu senedidir. Sevr’in özlemini ruhunun en derinlerinde hisseden, tarih şuurundan mahrum, sığ siyasi hesaplaramahkum olmuşsaygınlığını yitirmiş bu şahsiyetin açıklamaları tarafımızca talihsizlikten öte hadsizlik olarak görülmektedir.

Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde bizlerin de açılması için meclise önerge verdiğimiz ve Danıştay’ın verdiği kararla da açılmasından büyük memnuniyet duyduğumuz Ayasofya üzerinden böyle bir açıklama yapılabiliyor olması ülkenin bürokratlarının liyakat seviyesinin geldiği noktayı ve devletimize olan bağlılıklarını göstermesi bakımından endişe vericidir.

Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in “Ayasofya ibadete açılsın, siyasete kapatılsın” uyarısının ne kadar haklı bir gerekçeye dayandığının ispatı saydığımız bu tarz kendini bilmez çıkışların toplumu ayrıştırmak ve kutuplaştırmaktan başka bir amaç taşımadığı büyük Türk Milleti’nin malumudur.

BERGAMA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI

Adında Milli geçen bir bakanlığımızın milli düşünmekten bu kadar uzak bir bürokratı bünyesinde barındırmayacağı inancıyla Sayın Milli Eğitim Bakanınabu suça bakanlığı da ortak etmemek adına bu şahsı, istifasını beklemeksizin derhal görevden almasını tavsiye ediyorum. İYİ Parti olarak konunun takipçisi olacağımızı da buradan ilan ediyorum.

Sevr seviciler ve manda müptelaları bilmelidir ki; Büyük Türk Milleti kanıyla ve canıyla bedelini ödeyerek kazandığı bu aziz vatanın her karışının teminatı olarak gördüğümüz Lozan Barış Antlaşması’na sonsuza kadar sahip çıkacaktır.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Atatürk İstanbul’u almasaydı bu para kullanılacaktı…Önceki Haber

Atatürk İstanbul’u almasaydı bu para kul...

Dardanel şirketinde işçilerin zorla çalıştırılmasına dair soru önergesiSonraki Haber

Dardanel şirketinde işçilerin zorla çalı...

Başka haber bulunmuyor!