Prof.Dr.Mehmet Ali Körpınar

Prof.Dr.Mehmet Ali Körpınar

Mail: korpinar@istanbul.edu.tr

GERÇEK VATANSEVER !!!

Değerli arkadaşlar,

Güzel ülkemizin gerçek vatanseverlerinden birisi olan değerli UĞUR MUMCU’yu, haince ve gaddarca saldırı sonucu kaybedişimizin 26. yılında, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Saygıdeğer Uğur Mumcu, bir araştırmacı gazeteci olarak, sanki kendi yaşamının bir özeti sayılan BİLGİ SAHİBİ OLMADAN, FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ özdeyişini bizlere armağan etmiştir.

Yaptığı araştırmalarla, güzel ülkemizin ulusal çıkarlarını gözeten ve korumaya çalışan değerli Mumcu, MOSSAD ile Barzaniarasında 70’li yıllardan beri süregelen ilişkiyi açıklayan 7 Ocak 1993 tarihli yazısından sonra öldürülmüştür. Birçok araştırmacı da, AB-D emperyalizminin gerçek amacını ortaya koyan ve bu gün de geçerliğini koruyan bu yazı nedeniyle, onun hayatını kaybettiğini ileri sürmektedir.

Değerli arkadaşlar,

Bu çağda, ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak amacıyla yaptığı bir araştırma ve inceleme sonucunu içeren kendi yazısının, yazarının hayatına mal olması ne kadar acı ve kaygı vericidir !!! Ne yazık ki bu güne kadar, bu hain ve gaddarca saldırının katilleri hala bulunamamıştır. 24 yıllık süre içinde göreve gelen tüm yöneticilerimizi bir kez daha uyarmak isterim.Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu gibi ulusal değerlerimizi, faili meçhul cinayetlere kurban ettik. Eğer onların katillerini bulamazsak, birilerinin cesareti giderek artacak ve ülkemizin daha birçok önemli değerini yitireceğiz.

Yine onun gerçek değerini ve amacını bilmeyenlere veya unutanlara yeniden anımsatmak için KÖY ENSTİTÜLERİNİNülkemizin geleceği açısından ne kadar önemli olduğunu vurgulayan bir konuşmasını dinlemelerini isterim. Araştırmacı bir gazeteci olarak, güçlü öngörüsü ile 2000’li yıllar için ülkemizde oluşacak siyasi ve idari yapıyı ne güzel ifade etmiş. İzlemek için yukarıdaki adresi kullanabilirsiniz.

Umarım, değerli Mumcunun BU ÖNEMLİ UYARISI SONUCUNDA, güzel ülkemizin ulusal birliği ve bütünlüğü, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti yapısı için kaygı duyan tüm VATANSEVERLER; gereken değerlendirmeyi yaparak, güç birliği zamanının geldiğini ve geçmek üzere olduğunun farkına varırlar.

Sevgi ve saygılarımla (21.01.2019).

Prof.Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR

Yorum Yazın